UA-88867221-1

Ürün İade Prosedürü

Kitap , Cd , Dvd ürünlerinde basım hatası olmadığı sürece İADE si yoktur.
Kıvılcım Kitap Kültür Sanat Merkezi San. ve Tic. Ltd. Şti. aşağıdaki maddelerde "kivilcimkitap.com.tr olarak adlandırılmıştır. Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde kivilcimkitap.com.tr 'nin düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.
İade işlemleri için;
İade işlemi için öncelikle firmamızı arayıp sonrasında mail atmanız gerekiyor.
• İade ürünlerinizi ekinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.
• İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
Genel İade Şartları
• İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, kulaklık, kılıf vs.)

Özel Ürünler İçin İade Şartları
Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler (örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.) , tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan ürünler ile görüntü alınmış ve kutusu açılmış olan basımların iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
• Her türlü yazılım ve programlar
• DVD, VCD, CD ve kasetler
• Taşınabilir bilgisayarlar (Notebook, Netbook, Ultrabook ve Tablet PC'ler)
• Cep Telefonları
• Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
• Cep telefonu kılıf ve aksesuarları.
İade İşlem Süreci
Gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 14 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade işlemi onaylandığında dilerseniz iade bedeli ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya da banka hesabınıza havale olarak en geç 2 iş günü içerisinde ödenir, dilerseniz iade bedelini alışveriş çeki olarak kullanabilirsiniz.


4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun teslim tarihinden sonraki 7 iş günü ( KAYSERİ için ), 10 iş günü (KAYSERİ dışı) içinde üründe ayıp olduğunun yetkili teknik servis tarafından tespit edilmesi durumunda tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep etme hakkını verir. Üründe yetkili teknik servis tarafından ayıp tespit edilmemesi durumunda koşulsuz olarak iade ve değişim hakkını vermemektedir.
Ürün iade prosedürü, kullnıcıdan kaynaklanan ( kaza, kullanım kılavuzunda veya garanti belgesi üzerinde belirtilen garanti koşullarına aykırı kullanım, fiziki hasar ve yıpranma vb.) nedenlerle oluşan hataları kapsamaz.